fbpx

Tweet İçine Mesaj Butonu Nasıl Eklenir?

serdarbagtir tarafından tarihinde yayınlandı

Tweet içine mesaj butonu eklenebileceğini biliyor muydunuz? Twitter’daki adı ile Direct Message kısaca DM butonunu, Tweet’lerimize ekleyerek, takipçilerimizden mesaj almayı kolaylaştırabiliriz. Bu özelliği, kampanya bilgisi içeren tweetlerde rahatlıkla kullanabiliriz. Retweet ya da bir takipçinizin Like’laması ile kampanya bilgisi içeren Tweet’inizle karşılaşacak olan bir müşterinin sizinle DM yolu ile iletişim kurabilmesi için öncelikle profilinizi ziyaret etmesi ve buradan DM seçeneğini seçmesi gerekirken, bu işlem ile bu uzun yolu kısaltabileceksiniz.

ayarlar ve gizlilik twitter

Tweet İçine Mesaj Butonu Ekleme

İlk yapmamız gereken işlem, hesabımızı herkesten DM almaya açık hale getirmek olacak. Bunu yapabilmek için Twitter hesabımıza webte ziyaret ederek, sağ üst köşedeki profil resmimize tıklıyoruz. Altında açılan seçeneklerden Ayarlar ve Gizlilik kısmına geliyoruz.

Ayarlar ve Gizlilik sayfasının alt kısmında bulunan Direkt Mesajlar kısmında Herkesten Mesaj Al seçeneğini aktif hale getiriyoruz.

Tweet İçine Mesaj Butonu ve Twitter ID

Her Twitter hesabının, kullanıcı adı ile oluşan bir URL’si olduğu gibi bir de ID’si vardır. ID, kabaca o web sitesine üye olduğunuz sıra numarası gibi bir anlama gelir. Örneğin benim Twitter kullanıcı adım @serdarbagtir ve dolayısıyla bana ait olan URL, https://twitter.com/serdarbagtir ama gerçekte Twitter beni kendi kayıtlarında 11122xxxx numaralı kullanıcı olarak tutuyor.
twitter verileri
Şimdi siz de, Ayarlar ve Gizlilik sekmesinin altında bulunan Twitter Verileri bölümüne şifrenizle giriş yaparak, kendi ID’nizi öğrenin ve bunu bir yere not edin.

https://twitter.com/messages/compose?recipient_id=twitter-verileri-kısmında-yazan-id-ile-değiştirin

Bu URL’nin sonundaki kısmı, kendi ID’niz ile değiştirdiğinizde, Tweet içine mesaj butonu eklemeye hazırsınız.

Son olarak ID’niz eklenmiş URL’yi yeni yazacağınız Tweet’in içine ekleyerek paylaş butonuna bastığınızda, gönderdiğiniz Tweet’in içinde mesaj butonu olduğunu göreceksiniz.Tweet İçine Mesaj Butonu Eklemek Faydalı mıdır?

Twitter, anasayfanın güncellenmesi bakımından, en hızlı sosyal ağlardan biri. Bu yüzden de kullanıcıların, bir Tweet’le karşılaşma süreleri oldukça kısıtlı. Özellikle, tek bir Tweet ile kullanıcılarını eyleme geçirmek isteyen kurumlar için faydalı olduğunu söyleyebiliriz. Tweet ile karşılaşan kullanıcıların, karar verme sürelerini kısaltacak bir eylem butonu olarak kullanabilirsiniz. Twitter’da, Tweet’lerinize reklam (sponsorlu tweet) vermek yerine, çok takipçili hesaplardan Retweet satın alma yoluna gidiyorsanız, mesaj gönder butonu eklenmiş Tweet’lerinize Retweet yaptırmak, ayrıca avantaj sağlayacaktır.

Kategoriler: Twitter

0 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.